איך לבחור מצברים לרכבים במרכז

איך לבחור מצברים במרכז?

כבישים עמוסים ופקוקים היא תמונת מצב אופיינית כאשר אנחנו חושבים על מחוז המרכז. זהו המחוז המאוכלס ביותר בארץ הכולל 2.024 מיליון תושבים, נכון לשנת 2014. ואם ניקח בחשבון גם את מחוז תל אביב, אזור מרכזי מאוד בארץ, עם 1.35 מיליון תושבים, לשנת 2014 (קרא על אוכלוסית ישראל), החישוב המספרי עומד על מעל לשלושה מיליון תושבים. דרך התחבורה המועדפת על ישראלים היא תחבורה פרטית ולכן העומס בכבישים אינו מפתיע כלל. תדירות השימוש ברכב בנוסף לעומס בכבישים ולשעות ההמתנה הארוכות משפיעות על תוחלת החיים של המצבר.

על המצבר הרכב

המצבר הוא קופסה קטנה בעלת חשיבות גדולה, והיא זו המספקת חשמל לכל המערכות החשמליות ברכב ואחראית על הטענתו. לכן, הבחירה במצבר מתאים ואיכותי היא חשובה ביותר.

הנה כמה טיפים שיקלו עליכם לבחור נכון.

  1. מחיר – טווח מחירי המצברים הוא רחב ומשתנה ומושפע מהגורמים הבאים, תקופת תעודת האחריות, איכות וטיב המצבר, ואיכות המותג או יצרן. העדיפו לבחור במצבר איכותי, ממותג מוכר, ידוע ובעל מוניטין בכדי להימנע מתקלות עתידיות ולהבטיח לעצמכם נסיעה חלקה.
  2. אחריות – תקופת האחריות לרוב כוללת שירותי ייעוץ, תיקון והחלפה בעת הצורך. לכן, העדיפו לבחור בתעודת אחריות לתקופה ארוכה.
  3. התאמה בין המצבר לרכב – כאשר אתם קונים בגדים בחנות, אתם מקפידים על המידה הנכונה. זה נכון גם לגבי המצבר. עליו להתאים לרכב כמו כפפה ליד מבחינת גודלו, נפח המנוע, צרכיו וצריכת החשמל ברכב. רכבים גדולים לרוב יצרכו חשמל רב יותר ולכן המצבר יהיה חזק וגדול יותר בהתאמה.
  4. עמידות – חשוב לוודא שהמצבר יהיה בעל כושר עמידות בפני תנאי מזג אוויר קשים ורעידות בכבישים. מדינת ישראל היא מדינה חמה עם קיץ ארוך, ולכן יש להקפיד על כך שהמצבר יהיה עמיד בפני חום גבוה ובעל ריכוז חומצה נמוך. גם הכבישים במדינת ישראל אינם קלים וחלקים במיוחד, לכן הקפידו שהמצבר יתאים לנסיעה בכבישים שכאלו.
  5. שירותי החלפה ותיקונים – שימו לב מהן תחנות השירות הכלולות בתעודת האחריות. אין ספק שלגלות שעליכם לשלם כפול משום שאין לתחנה הסכם עם חברת האחריות. לכן, מומלץ לוודא שהמצבר שאתם קונים הוא מחברה מוכרת בעלת פריסת שירותי תיקון בכל הארץ.

כתבה מומלצת: כיצד בוחרים מצבר נכו, מתי מחליפים אותו ומה החשיבות לאיכות?

מצבר לאופנוע

האופנוע הוא פתרון מושלם לאנשים חסרי הסבלנות. כלי התחבורה הזה מקל על נהיגה וחנייה בתנאי צפיפות, ולכן אנו רואים אותו בכבישי המרכז יותר ויותר. גם הוא, בדומה לרכב הפרטי, מונע בידי המצבר. ישנם שני סוגי מצברים עיקריים לאופנוע, מצבר יבש ומצבר רטוב.

מצבר רטוב הוא מצבר שדורש תחזוקה שוטפת. מומלץ לבדוק את מפלס המים ואת קופסת המצבר החיצונית. אם אתם בעלי ניסיון, תוכלו לעשות זאת בעצמכם. אם לא, בקשו מחשמלאי מוסמך שיעשה זאת.

מצבר יבש יכיל בדרך כלל ג'ל במקום מים. הוא קל ופשוט יותר לתחזוק, אינו דורש בדיקת מפלס המים ועמיד בתנאי נסיעה קשים.

מקורות ומידע נוסף:

רוצים להמליץ על מקורות נוספים? הגיבו ונשמח לעדכן את הפוסט!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *